Vishay/Dale CMF6020R500BHBF
CMF6020R500BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6020R500BHBF
Brief Description
RES 20.5 OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6020R500BHBF.pdf
Availability of CMF6020R500BHBF
QUANTITY
CMF6020R500BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6020R500BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF6020R500BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6020R500BHBF
Related LinksCMF6020, CMF6020R500BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6020R500BHBF Details Description
Related parts for CMF6020R500BHBF
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 83-166V datasheet.pdf
IC FPGA 297 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12VC SOD-523 datasheet.pdf
KJB 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf