Vishay/Dale CMF60121R00JNEB
CMF60121R00JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60121R00JNEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 121 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60121R00JNEB.pdf
Availability of CMF60121R00JNEB
QUANTITY
CMF60121R00JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60121R00JNEB
Internal Part NumberEIS-CMF60121R00JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60121R00JNEB
Related LinksCMF6012, CMF60121R00JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60121R00JNEB Details Description
Related parts for CMF60121R00JNEB
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO202 datasheet.pdf
RES 10M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 3A L-SIDE 8SOIC datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/04/180GLF 1.5BK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
OSC XO 9.5MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 20% 440 VAC RA datasheet.pdf