Vishay/Dale CMF60127R00BEEK
CMF60127R00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF60127R00BEEK
Brief Description
RES 127 OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60127R00BEEK.pdf
Availability of CMF60127R00BEEK
QUANTITY
CMF60127R00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60127R00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF60127R00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60127R00BEEK
Related LinksCMF6012, CMF60127R00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60127R00BEEK Details Description
Related parts for CMF60127R00BEEK
RES SMD 20 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL MOUNT datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 3.3V datasheet.pdf