Vishay/Dale CMF6013K300BER670
CMF6013K300BER670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6013K300BER670
Brief Description
RES 13.3K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6013K300BER670.pdf
Availability of CMF6013K300BER670
QUANTITY
CMF6013K300BER670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6013K300BER670
Internal Part NumberEIS-CMF6013K300BER670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6013K300BER670
Related LinksCMF6013K, CMF6013K300BER670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6013K300BER670 Details Description
Related parts for CMF6013K300BER670
IC PREC RMS/DC CONV MCRPWR 8MSOP datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE GRAY datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 28QFN datasheet.pdf
LOWER TERMINAL GUIDE datasheet.pdf
FERRITE BEAD INCASED EMI 25.5MM datasheet.pdf