Vishay/Dale CMF6015R000JKRE
CMF6015R000JKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF6015R000JKRE
Brief Description
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6015R000JKRE.pdf
Availability of CMF6015R000JKRE
QUANTITY
CMF6015R000JKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6015R000JKRE
Internal Part NumberEIS-CMF6015R000JKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6015R000JKRE
Related LinksCMF6015, CMF6015R000JKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6015R000JKRE Details Description
Related parts for CMF6015R000JKRE
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 2W 2.49K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf