Vishay/Dale CMF6018R000FKRE64
CMF6018R000FKRE64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6018R000FKRE64
Brief Description
RES 18 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6018R000FKRE64.pdf
Availability of CMF6018R000FKRE64
QUANTITY
CMF6018R000FKRE64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6018R000FKRE64
Internal Part NumberEIS-CMF6018R000FKRE64
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6018R000FKRE64
Related LinksCMF6018R, CMF6018R000FKRE64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6018R000FKRE64 Details Description
Related parts for CMF6018R000FKRE64
CONN RECEPT 6POS MALE SOLDER datasheet.pdf
EVAL MOD FOR MSC1210 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 106.25MHZ 10-LCCC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 7MM datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.03A 17 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
LED ASSY 0.200" 3MM GRN DIFF 2LD datasheet.pdf