Vishay/Dale CMF601K5465BER6
CMF601K5465BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K5465BER6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 1.5465K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K5465BER6.pdf
Availability of CMF601K5465BER6
QUANTITY
CMF601K5465BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K5465BER6
Internal Part NumberEIS-CMF601K5465BER6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5465k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K5465BER6
Related LinksCMF601K, CMF601K5465BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K5465BER6 Details Description
Related parts for CMF601K5465BER6
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADER 98POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWTCH MINI SPST-NC 15A PIN PLNGR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM BTH 58A datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 7.3728 MHZ 16.0PF SMD datasheet.pdf