Vishay/Dale CMF601K5465BER6
CMF601K5465BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K5465BER6
Brief Description
RES 1.5465K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K5465BER6.pdf
Availability of CMF601K5465BER6
QUANTITY
CMF601K5465BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K5465BER6
Internal Part NumberEIS-CMF601K5465BER6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5465k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K5465BER6
Related LinksCMF601K, CMF601K5465BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K5465BER6 Details Description
Related parts for CMF601K5465BER6
GATEWAY AS-I PBDP datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 420MA 230 MOHM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH S-MINI FET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 110V PANEL MOUNT datasheet.pdf