Vishay/Dale CMF601K8200FHR6
CMF601K8200FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF601K8200FHR6
Brief Description
RES 1.82K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF601K8200FHR6.pdf
Availability of CMF601K8200FHR6
QUANTITY
CMF601K8200FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF601K8200FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF601K8200FHR6
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF601K8200FHR6
Related LinksCMF601K, CMF601K8200FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF601K8200FHR6 Details Description
Related parts for CMF601K8200FHR6
DIODE SCHOTTKY 90V 8A TO277A datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
BCH 16-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 26POS datasheet.pdf
BOARD FRAM CLICK STORAGE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf