Vishay/Dale CMF6023R700FKEB
CMF6023R700FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6023R700FKEB
Brief Description
RES 23.7 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6023R700FKEB.pdf
Availability of CMF6023R700FKEB
QUANTITY
CMF6023R700FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6023R700FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF6023R700FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6023R700FKEB
Related LinksCMF6023, CMF6023R700FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6023R700FKEB Details Description
Related parts for CMF6023R700FKEB
TVS DIODE 24VWM 44VC SC74-6 datasheet.pdf
LIGHT SENSOR AMBIENT SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
BUZZER 6-28VDC 2.9KHZ PANEL datasheet.pdf
RES 3.29K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf