Vishay/Dale CMF60249R00FEEB
CMF60249R00FEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60249R00FEEB
Brief Description
RES 249 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60249R00FEEB.pdf
Availability of CMF60249R00FEEB
QUANTITY
CMF60249R00FEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60249R00FEEB
Internal Part NumberEIS-CMF60249R00FEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60249R00FEEB
Related LinksCMF6024, CMF60249R00FEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60249R00FEEB Details Description
Related parts for CMF60249R00FEEB
CONV DC-DC TRPL-VO 12A VERT datasheet.pdf
CONN SPRING 47POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
A4 MD 5KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
SLAD 38/90B 3.2SN OG datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO204AL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
FIXED IND 1.3NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 24POS datasheet.pdf