Vishay/Dale CMF60270R00JKEA
CMF60270R00JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60270R00JKEA
Brief Description
RES 270 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF60270R00JKEA.pdf
Availability of CMF60270R00JKEA
QUANTITY
CMF60270R00JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60270R00JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60270R00JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60270R00JKEA
Related LinksCMF6027, CMF60270R00JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60270R00JKEA Details Description
Related parts for CMF60270R00JKEA
LED YELLOW CLEAR AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 24.3V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LAMP T-2 TELEPHONE SLIDE 60V datasheet.pdf
CONN RCPT GOLD 14/16AWG SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 86POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST CLEAR TRANSP datasheet.pdf
8 CHANNEL SPLITTER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
BLU 2 POS METL RTN L TRNS datasheet.pdf