Vishay/Dale CMF602K2100FKEB
CMF602K2100FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF602K2100FKEB
Brief Description
RES 2.21K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602K2100FKEB.pdf
Availability of CMF602K2100FKEB
QUANTITY
CMF602K2100FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602K2100FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF602K2100FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602K2100FKEB
Related LinksCMF602K, CMF602K2100FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602K2100FKEB Details Description
Related parts for CMF602K2100FKEB
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 14POS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 14DSO datasheet.pdf
OSC XO 74.1758MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 3V PANEL MT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 90A 28VDC datasheet.pdf
CONN HDR 47POS 0.200 T/H datasheet.pdf