Vishay/Dale CMF602M7000JHR6
CMF602M7000JHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF602M7000JHR6
Brief Description
RES 2.7M OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF602M7000JHR6.pdf
Availability of CMF602M7000JHR6
QUANTITY
CMF602M7000JHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602M7000JHR6
Internal Part NumberEIS-CMF602M7000JHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602M7000JHR6
Related LinksCMF602M, CMF602M7000JHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602M7000JHR6 Details Description
Related parts for CMF602M7000JHR6
FIXED IND 150UH 1.23A 640 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TRIPLE LINE RECEIVER 16SO datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS GOLD SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 4.4A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 512CH 160LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf