Vishay/Dale CMF602M7000JKEA
CMF602M7000JKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF602M7000JKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 2.7M OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF602M7000JKEA.pdf
Availability of CMF602M7000JKEA
QUANTITY
CMF602M7000JKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602M7000JKEA
Internal Part NumberEIS-CMF602M7000JKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602M7000JKEA
Related LinksCMF602M, CMF602M7000JKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602M7000JKEA Details Description
Related parts for CMF602M7000JKEA
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
TEST CLIP 28POS DIP KNIFE EDGE.3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 700MA 80 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 4.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IMPELLER 225X99MM 115VAC datasheet.pdf