Vishay/Dale CMF602R4300FKBF
CMF602R4300FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF602R4300FKBF
Brief Description
RES 2.43 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF602R4300FKBF.pdf
Availability of CMF602R4300FKBF
QUANTITY
CMF602R4300FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF602R4300FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF602R4300FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF602R4300FKBF
Related LinksCMF602R, CMF602R4300FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF602R4300FKBF Details Description
Related parts for CMF602R4300FKBF
CONN CIC RCPT 26POS 2.54MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 300W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 6A PPAK 1212-8 datasheet.pdf
10P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 600MA 130 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf