Vishay/Dale CMF6033K200FHEB
CMF6033K200FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033K200FHEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033K200FHEB.pdf
Availability of CMF6033K200FHEB
QUANTITY
CMF6033K200FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033K200FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF6033K200FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033K200FHEB
Related LinksCMF6033, CMF6033K200FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033K200FHEB Details Description
Related parts for CMF6033K200FHEB
RES 1K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 4X SCREWLOCK SMD PCB datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SSOP datasheet.pdf
RES 511 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BVZ 7.62HP/06/180SH180 SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
BREAKOUT STER 2.8W AMP D TS2012 datasheet.pdf