Vishay/Dale CMF6034K800FKR6
CMF6034K800FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6034K800FKR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 34.8K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6034K800FKR6.pdf
Availability of CMF6034K800FKR6
QUANTITY
CMF6034K800FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6034K800FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF6034K800FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6034K800FKR6
Related LinksCMF6034, CMF6034K800FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6034K800FKR6 Details Description
Related parts for CMF6034K800FKR6
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 81MAPBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
REAR STRIP GUIDE datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 15C SHLD 300V datasheet.pdf