Vishay/Dale CMF603K0900BHR6
CMF603K0900BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K0900BHR6
Brief Description
RES 3.09K OHM 1W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K0900BHR6.pdf
Availability of CMF603K0900BHR6
QUANTITY
CMF603K0900BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K0900BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF603K0900BHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K0900BHR6
Related LinksCMF603K, CMF603K0900BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K0900BHR6 Details Description
Related parts for CMF603K0900BHR6
IC ADC 3.5DIGIT LCD/LED 44MQFP datasheet.pdf
RELAY SSR 120VAC 3A ZC 4-SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONN SSL T-SPLITTER 2POS 3.7MM datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 276.8 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
HD EJECT RA TH datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 600V 8A DPAK datasheet.pdf