Vishay/Dale CMF603K3200FEEK
CMF603K3200FEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K3200FEEK
Brief Description
RES 3.32K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K3200FEEK.pdf
Availability of CMF603K3200FEEK
QUANTITY
CMF603K3200FEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K3200FEEK
Internal Part NumberEIS-CMF603K3200FEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K3200FEEK
Related LinksCMF603K, CMF603K3200FEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K3200FEEK Details Description
Related parts for CMF603K3200FEEK
CONN PC PIN CIRC 0.156DIA SILVER datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS W/SOCKT SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 1400A 690V 3/80 AR UC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf