Vishay/Dale CMF603K4800FLBF
CMF603K4800FLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF603K4800FLBF
Brief Description
RES 3.48K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF603K4800FLBF.pdf
Availability of CMF603K4800FLBF
QUANTITY
CMF603K4800FLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603K4800FLBF
Internal Part NumberEIS-CMF603K4800FLBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603K4800FLBF
Related LinksCMF603K, CMF603K4800FLBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603K4800FLBF Details Description
Related parts for CMF603K4800FLBF
TERM FORK VINYL INS LOCK #8 RED datasheet.pdf
CONN PLUG VERTICAL 60POS .050 datasheet.pdf
CHROME XC 3/4" SILVER 200' datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
BUS LINE FBC PA M12 M-FM 2M datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
BLADE SHEAR datasheet.pdf
FEP HI VOLT #18 30KV 100 FT GN datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
COMPLEMENTARY 60V ENHANCEMENT MODE MOSFET H-BRIDGE IC datasheet.pdf