Vishay/Dale TNPW2512221RBEEY
TNPW2512221RBEEY picture photo
Mfg. Part Number
TNPW2512221RBEEY
Brief Description
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW2512221RBEEY.pdf
Availability of TNPW2512221RBEEY
QUANTITY
TNPW2512221RBEEY Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW2512221RBEEY
Internal Part NumberEIS-TNPW2512221RBEEY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW2512221RBEEY
Related LinksTNPW2512, TNPW2512221RBEEY Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW2512221RBEEY Details Description
Related parts for TNPW2512221RBEEY
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% DISC datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INTERFACE ADSL/HDSL2 24-QFN datasheet.pdf
TOOL APPLICATION datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CGRID VT BKWY HDR 30 SAU 38CKT ( datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf