Vishay/Dale CMF603R9200JKEB
CMF603R9200JKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF603R9200JKEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.92 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF603R9200JKEB.pdf
Availability of CMF603R9200JKEB
QUANTITY
CMF603R9200JKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF603R9200JKEB
Internal Part NumberEIS-CMF603R9200JKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF603R9200JKEB
Related LinksCMF603R, CMF603R9200JKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF603R9200JKEB Details Description
Related parts for CMF603R9200JKEB
IC Z8 GP MCU 32K OTP 28CDIP datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 12.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 1W 1010 datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
AB 8C 8#16 PIN RECP datasheet.pdf
THRUBMBEAMSIDE 500MM DK ON NPN O datasheet.pdf