Vishay/Dale CMF60432R00FHR6
CMF60432R00FHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60432R00FHR6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 432 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60432R00FHR6.pdf
Availability of CMF60432R00FHR6
QUANTITY
CMF60432R00FHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60432R00FHR6
Internal Part NumberEIS-CMF60432R00FHR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60432R00FHR6
Related LinksCMF6043, CMF60432R00FHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60432R00FHR6 Details Description
Related parts for CMF60432R00FHR6
CONN STRAIN RELIEF COVER 5POS datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SENSOR S-TOUCH 24CH 40QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 170 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
RES 91K OHM 1/4W .05% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40 POS RA 2.54 datasheet.pdf