Vishay/Dale CMF6047K000BHBF
CMF6047K000BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF6047K000BHBF
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 47K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6047K000BHBF.pdf
Availability of CMF6047K000BHBF
QUANTITY
CMF6047K000BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6047K000BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF6047K000BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6047K000BHBF
Related LinksCMF6047, CMF6047K000BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6047K000BHBF Details Description
Related parts for CMF6047K000BHBF
IDC CABLE - MKR26A/MC26G/MKR26A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 4DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
BUZZER 16-28VDC 75-85DB PNL MNT datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG WHT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf