Vishay/Dale CMF6051K100FKRE70
CMF6051K100FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6051K100FKRE70
Brief Description
RES 51.1K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6051K100FKRE70.pdf
Availability of CMF6051K100FKRE70
QUANTITY
CMF6051K100FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6051K100FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF6051K100FKRE70
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6051K100FKRE70
Related LinksCMF6051K, CMF6051K100FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6051K100FKRE70 Details Description
Related parts for CMF6051K100FKRE70
IC MPU 8-BIT 5V 24MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
RES 33 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP NVIN 14DIP datasheet.pdf
ORING RUBBER FOR M/MB20 SERIES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK MULT JITTER ATTEN 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
INSERT FEMALE 12POS SOLDER datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf