Vishay/Dale CMF60499R00FKEA
CMF60499R00FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF60499R00FKEA
Brief Description
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60499R00FKEA.pdf
Availability of CMF60499R00FKEA
QUANTITY
CMF60499R00FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60499R00FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF60499R00FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Resistance (Ohms)499
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60499R00FKEA
Related LinksCMF6049, CMF60499R00FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60499R00FKEA Details Description
Related parts for CMF60499R00FKEA
TERM BLOCK PLUG 8POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
ANT NANOGREEN 802.11ABG IPEX datasheet.pdf
SW COMPONENT PART HDW PACKET datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 9 CKT datasheet.pdf
2X6 MAG45 OFFSET GIGABIT W/LED'S datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS SKT datasheet.pdf