Maxim Integrated MAX6334UR16D3+T
MAX6334UR16D3+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6334UR16D3+T
Brief Description
IC MPU/RESET CIRC 1.60V SOT23-3
Datasheet Download
MAX6334UR16D3+T.pdf
Availability of MAX6334UR16D3+T
QUANTITY
MAX6334UR16D3+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6334UR16D3+T
Internal Part NumberEIS-MAX6334UR16D3+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout100 ms Minimum
Voltage - Threshold1.6V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6334UR16D3+T
Related LinksMAX6334, MAX6334UR16D3+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6334UR16D3+T Details Description
Related parts for MAX6334UR16D3+T
IC FPGA 500 I/O 672FBGA datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
SENS PROX M18 10MM DC3W-NO datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SMC datasheet.pdf
CLIP HEAT SINK ASST PKGS datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OPAMP GROUND SENSE 14SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW DO35 datasheet.pdf