Vishay/Dale CMF604M7000JLEA
CMF604M7000JLEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF604M7000JLEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.7M OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF604M7000JLEA.pdf
Availability of CMF604M7000JLEA
QUANTITY
CMF604M7000JLEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604M7000JLEA
Internal Part NumberEIS-CMF604M7000JLEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604M7000JLEA
Related LinksCMF604M, CMF604M7000JLEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604M7000JLEA Details Description
Related parts for CMF604M7000JLEA
RELAY SSR AC OUT 4A 120VAC SIP datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 800MA 238 MOHM datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 145MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf