ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS66WVE2M16ECLL-70BLI
IS66WVE2M16ECLL-70BLI picture photo
Mfg. Part Number
IS66WVE2M16ECLL-70BLI
Brief Description
IC SRAM 32MB 70NS 48BGA
Datasheet Download
IS66WVE2M16ECLL-70BLI.pdf
Availability of IS66WVE2M16ECLL-70BLI
QUANTITY
IS66WVE2M16ECLL-70BLI Order Process
Ship out your order
Specifications of IS66WVE2M16ECLL-70BLI
Internal Part NumberEIS-IS66WVE2M16ECLL-70BLI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package480
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypePSRAM (Pseudo)
Memory Size32M (2M x 16)
Speed70ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS66WVE2M16ECLL-70BLI
IS66WVE2M16ECLL-70BLI Details Description
Related parts for IS66WVE2M16ECLL-70BLI
POT 500 OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 61.9OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 50K OHM 20SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 1.50 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP6T datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
BALUN 1:2 LOW PROFILE 2.1GHZ datasheet.pdf