Vishay/Dale CMF604R3200FKRE
CMF604R3200FKRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF604R3200FKRE
Brief Description
RES 4.32 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF604R3200FKRE.pdf
Availability of CMF604R3200FKRE
QUANTITY
CMF604R3200FKRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF604R3200FKRE
Internal Part NumberEIS-CMF604R3200FKRE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF604R3200FKRE
Related LinksCMF604R, CMF604R3200FKRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF604R3200FKRE Details Description
Related parts for CMF604R3200FKRE
IC VOLT DETECTOR 19V SNT-4A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL FRICTION-FIT RED datasheet.pdf
FUSE IND T-DELAY 3A 600VAC/DC datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
LENS 7POS 50MM ROUND OD 10.7MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 10W DIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf