Vishay/Dale CMF6051R100FLEB
CMF6051R100FLEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6051R100FLEB
Brief Description
RES 51.1 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6051R100FLEB.pdf
Availability of CMF6051R100FLEB
QUANTITY
CMF6051R100FLEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6051R100FLEB
Internal Part NumberEIS-CMF6051R100FLEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6051R100FLEB
Related LinksCMF6051, CMF6051R100FLEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6051R100FLEB Details Description
Related parts for CMF6051R100FLEB
IC OPAMP 200MHZ DUAL 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR 14POS STR DUAL .163 AU datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS VERT PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 7POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf