Vishay/Dale CMF6062R000FKRE64
CMF6062R000FKRE64 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6062R000FKRE64
Brief Description
RES 62 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6062R000FKRE64.pdf
Availability of CMF6062R000FKRE64
QUANTITY
CMF6062R000FKRE64 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6062R000FKRE64
Internal Part NumberEIS-CMF6062R000FKRE64
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6062R000FKRE64
Related LinksCMF6062R, CMF6062R000FKRE64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6062R000FKRE64 Details Description
Related parts for CMF6062R000FKRE64
CAP ALUM 150UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A D2PAK datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .5MM SMD GOLD datasheet.pdf
LZ RELAY NEW PC BOARD TERMINAL 1 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.5A PS-4PIN datasheet.pdf