Vishay/Dale CMF60681R00FKEB
CMF60681R00FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF60681R00FKEB
Brief Description
RES 681 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60681R00FKEB.pdf
Availability of CMF60681R00FKEB
QUANTITY
CMF60681R00FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60681R00FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF60681R00FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60681R00FKEB
Related LinksCMF6068, CMF60681R00FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60681R00FKEB Details Description
Related parts for CMF60681R00FKEB
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 40.7KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 45.3 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V 10% BX 1808 datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 19MM datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
37POS LONG JACK SCREW UNC-4-40 datasheet.pdf