Vishay/Dale CMF6068K100FKEA70
CMF6068K100FKEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6068K100FKEA70
Brief Description
RES 68.1K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6068K100FKEA70.pdf
Availability of CMF6068K100FKEA70
QUANTITY
CMF6068K100FKEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6068K100FKEA70
Internal Part NumberEIS-CMF6068K100FKEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6068K100FKEA70
Related LinksCMF6068K, CMF6068K100FKEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6068K100FKEA70 Details Description
Related parts for CMF6068K100FKEA70
SWITCH MINI SPDT ROLL LVR.187"QC datasheet.pdf
CONN HOUSING TAB 12POS DUAL FREE datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.45A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC BUFFER LINE DVR OCTAL 20SOIC datasheet.pdf
1.0MM WTB SMT SNGL RA datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.012" (0.30mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf