Vishay/Dale CMF606K1900FHBF
CMF606K1900FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K1900FHBF
Brief Description
RES 6.19K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K1900FHBF.pdf
Availability of CMF606K1900FHBF
QUANTITY
CMF606K1900FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K1900FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF606K1900FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K1900FHBF
Related LinksCMF606K, CMF606K1900FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K1900FHBF Details Description
Related parts for CMF606K1900FHBF
IC OPAMP CFA 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 30MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 34 POS datasheet.pdf