Vishay/Dale CMF606K8100BHEK
CMF606K8100BHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF606K8100BHEK
Brief Description
RES 6.81K OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF606K8100BHEK.pdf
Availability of CMF606K8100BHEK
QUANTITY
CMF606K8100BHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF606K8100BHEK
Internal Part NumberEIS-CMF606K8100BHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF606K8100BHEK
Related LinksCMF606K, CMF606K8100BHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF606K8100BHEK Details Description
Related parts for CMF606K8100BHEK
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CBL ASSY 5POS PLUG,RA-WIRE 10M datasheet.pdf
CONN HDR 75POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
IC FPGA SOC 25K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf