Vishay/Dale CMF60732R00BHEB70
CMF60732R00BHEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF60732R00BHEB70
Brief Description
RES 732 OHM 1W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF60732R00BHEB70.pdf
Availability of CMF60732R00BHEB70
QUANTITY
CMF60732R00BHEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF60732R00BHEB70
Internal Part NumberEIS-CMF60732R00BHEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF60732R00BHEB70
Related LinksCMF60732, CMF60732R00BHEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF60732R00BHEB70 Details Description
Related parts for CMF60732R00BHEB70
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC LED Driver 50mA TO-220 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 50MA 8WLCSP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 511OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 30POS datasheet.pdf