Vishay/Dale CMF6075K000FHEA
CMF6075K000FHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF6075K000FHEA
Brief Description
RES 75K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6075K000FHEA.pdf
Availability of CMF6075K000FHEA
QUANTITY
CMF6075K000FHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6075K000FHEA
Internal Part NumberEIS-CMF6075K000FHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6075K000FHEA
Related LinksCMF6075, CMF6075K000FHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6075K000FHEA Details Description
Related parts for CMF6075K000FHEA
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
IC VOLT DET 2.63V LOW SOT-23B datasheet.pdf
DIN RAIL 35X15MM UNSLOT STEEL 2M datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf