Vishay/Dale CMF608K6600FERE70
CMF608K6600FERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF608K6600FERE70
Brief Description
RES 8.66K OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF608K6600FERE70.pdf
Availability of CMF608K6600FERE70
QUANTITY
CMF608K6600FERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF608K6600FERE70
Internal Part NumberEIS-CMF608K6600FERE70
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF608K6600FERE70
Related LinksCMF608K6, CMF608K6600FERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF608K6600FERE70 Details Description
Related parts for CMF608K6600FERE70
ADM50T/AE50M/ADM50T datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 100A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf