Vishay/Dale CMF609R3100FKR6
CMF609R3100FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF609R3100FKR6
Brief Description
RES 9.31 OHM 1W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF609R3100FKR6.pdf
Availability of CMF609R3100FKR6
QUANTITY
CMF609R3100FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF609R3100FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF609R3100FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF609R3100FKR6
Related LinksCMF609R, CMF609R3100FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF609R3100FKR6 Details Description
Related parts for CMF609R3100FKR6
RELAY SSR 1.5A SIP DC 10V datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3049R/H1503TR 4" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN TNC PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1W 12V 4SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6 OHM 1% 50W datasheet.pdf