Vishay/Dale CMF6510K500BHR670
CMF6510K500BHR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6510K500BHR670
Brief Description
RES 10.5K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6510K500BHR670.pdf
Availability of CMF6510K500BHR670
QUANTITY
CMF6510K500BHR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6510K500BHR670
Internal Part NumberEIS-CMF6510K500BHR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6510K500BHR670
Related LinksCMF6510K, CMF6510K500BHR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6510K500BHR670 Details Description
Related parts for CMF6510K500BHR670
SENSOR 100PSID MV DUAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-MLF datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 35NS 28SOJ datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 20 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.55 OHM 1% 5W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf