Vishay/Dale CMF65121R00FKBF
CMF65121R00FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF65121R00FKBF
Brief Description
RES 121 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65121R00FKBF.pdf
Availability of CMF65121R00FKBF
QUANTITY
CMF65121R00FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65121R00FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF65121R00FKBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65121R00FKBF
Related LinksCMF6512, CMF65121R00FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65121R00FKBF Details Description
Related parts for CMF65121R00FKBF
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W 24VIN 3.3VOUT SGL datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 511K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/12/90G 1.5SN BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC SO 133.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf