Vishay/Dale CMF651K5000JKR670
CMF651K5000JKR670 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K5000JKR670
Brief Description
RES 1.5K OHM 1.5W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K5000JKR670.pdf
Availability of CMF651K5000JKR670
QUANTITY
CMF651K5000JKR670 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K5000JKR670
Internal Part NumberEIS-CMF651K5000JKR670
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K5000JKR670
Related LinksCMF651K5, CMF651K5000JKR670 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K5000JKR670 Details Description
Related parts for CMF651K5000JKR670
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC 5V 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 17.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf