Vishay/Dale CMF651K7800FKEA11
CMF651K7800FKEA11 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651K7800FKEA11
Brief Description
RES 1.78K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651K7800FKEA11.pdf
Availability of CMF651K7800FKEA11
QUANTITY
CMF651K7800FKEA11 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651K7800FKEA11
Internal Part NumberEIS-CMF651K7800FKEA11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651K7800FKEA11
Related LinksCMF651K7, CMF651K7800FKEA11 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651K7800FKEA11 Details Description
Related parts for CMF651K7800FKEA11
CONN RECEPT PIN .037-.043".375"L datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND SCREW datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.05% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 80POS 0.5MM SMD datasheet.pdf