Vishay/BCcomponents MBB02070C1431DCT00
MBB02070C1431DCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1431DCT00
Brief Description
RES 1.43K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1431DCT00.pdf
Availability of MBB02070C1431DCT00
QUANTITY
MBB02070C1431DCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1431DCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1431DCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1431DCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1431DCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1431DCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C1431DCT00
CONN HEADER 14POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 10-POS TOP datasheet.pdf
IC BOOST REG W/SCAN DVR 32-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FILTER EMI 68PF 10% 100VDC 6A RA datasheet.pdf