Vishay/Dale CMF651M1000FHEB
CMF651M1000FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF651M1000FHEB
Brief Description
RES 1.1M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651M1000FHEB.pdf
Availability of CMF651M1000FHEB
QUANTITY
CMF651M1000FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651M1000FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF651M1000FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651M1000FHEB
Related LinksCMF651M, CMF651M1000FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651M1000FHEB Details Description
Related parts for CMF651M1000FHEB
JUMPER-H9992TR/1853 WH/X 12" datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 53POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK T/H 2POS 15MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.6A SOT89-3 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.8V 40A datasheet.pdf