Vishay/Dale CMF651M1000FKR6
CMF651M1000FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF651M1000FKR6
Brief Description
RES 1.1M OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF651M1000FKR6.pdf
Availability of CMF651M1000FKR6
QUANTITY
CMF651M1000FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF651M1000FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF651M1000FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF651M1000FKR6
Related LinksCMF651M, CMF651M1000FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF651M1000FKR6 Details Description
Related parts for CMF651M1000FKR6
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK 2.5V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6.5A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 38.1MM CIR 100/PK datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
TIMER BTM-Z datasheet.pdf
SL-SMT5.08/23/90F 3.2SN BK datasheet.pdf
CONN PIN ASSY RT. ANGLE FLATPAQ datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Hi-Fi DAC with 1W Stereo Class D Speaker Drivers and Headphone Drivers IC datasheet.pdf