Vishay/Dale CMF6520K000BEEB
CMF6520K000BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF6520K000BEEB
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 20K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF6520K000BEEB.pdf
Availability of CMF6520K000BEEB
QUANTITY
CMF6520K000BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6520K000BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF6520K000BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6520K000BEEB
Related LinksCMF6520, CMF6520K000BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6520K000BEEB Details Description
Related parts for CMF6520K000BEEB
IC DAC 12BIT QUAD V-OUT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN SPADE TONG 16-14AWG PIDG datasheet.pdf
CONN RCPT 16 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 100V JB 2220 datasheet.pdf
IC AMP CAR AUDIO I2C BUS 24HSOP datasheet.pdf
TARGET BOARD RL78/L12 64-PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf