Vishay/Dale CMF65215K00BEEB
CMF65215K00BEEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF65215K00BEEB
Brief Description
RES 215K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65215K00BEEB.pdf
Availability of CMF65215K00BEEB
QUANTITY
CMF65215K00BEEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65215K00BEEB
Internal Part NumberEIS-CMF65215K00BEEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65215K00BEEB
Related LinksCMF6521, CMF65215K00BEEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65215K00BEEB Details Description
Related parts for CMF65215K00BEEB
CAP CER 510PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN MINI SMB JACK 75 OHM PCB datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V JB 1812 datasheet.pdf
RECEIVER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf
470UF 50V 10X20 datasheet.pdf